Březen 2018

Match

25. března 2018 v 0:34 | Zdenča
Přeskočím všechno to prvotní zařizování od výběru agentury až po matching, při kterém jsem se málem zbláznila :-) výběr agentury záleží na vkusu každého, vždycky se najdou lidi, kteří budou spokojení i nespokojení.. Já jsem si vybrala agenturu Cultural Care, asi proto, že je to taková největší agentura. Zatím si nemůžu stěžovat, přátelský přístup a opravdu se zajímají a snaží.
Ze začátku se mi moc rodiny neozývali, ale důvod byl nejspíš ten, že datum odletu jsem měla až nejdříve na srpen. Čím víc čas utíkal, tak se jich ozývalo víc a víc, takže člověk nesmí propadat panice, že ho nikdo nechce :-D.
Nejvíc mě asi štvalo, že se mi ozývali rodiny převážně jen z NY, ale co.. říkala jsem si, že New York je mi asi souzený :-D. V New Yorku už jsem byla na dovolené a zamilovala si ho, jen jsem chtěla někam spíš kde je celý rok teplo, ale nebudu se soustředit jen na lokalitu, že jo :-).
No každopádně ozvalo se mi dohromady 6 rodin. Do jedné jsem se ale opravdu zamilovala a při doufání, že si mě vyberou jsem si málem okousala všechny nehty na rukou :-D. To jak se říká, že prostě poznáte, že je to ta pravá rodina, že tam prostě NĚCO je, tak to je pravda.
Když mi oznámili, že se jim taky líbím a nakonec i že se mnou chtějí match, tak ty pocity se nedají popsat :-).
Takže v srpnu odlétám směr New York - Brooklyn.
Teda ještě před tím potřebuji odevzdat bakalářku a udělat státnice :-D.

Jak to všechno začalo..

25. března 2018 v 0:09 | Zdenča
Ahoj,
nejdříve bych ráda vysvětlila proč jsem se vlastně rozhodla být au pair..
Tato myšlenka mě provází už od střední školy, kdy jsem byla rozhodnutá, že odjedu hned po maturitě. Věci se ale měli jinak a já nakonec pokračovala ve studiu.
Tato myšlenka odjet jako au pair mě znovu dohnala v mých 23 letech, když mi začalo docházet, že pokud neodjedu teď, tak už asi nikdy...a napadaly mě takové otázky, co když si jednou budu vyčítat, že jsem nejela?! :-)
Blog si chci psát hlavně proto, abych se jednoho dne mohla vrátit k tomu, co jsem vše zažila.
Takže to jsou asi tak ve zkratce mé důvody proč začínám tohle dobrodružství. :-)